Spread the love

טל ציקורל רכב : דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתניעים את המכונית שלך יש כמה דברים שכדאי לזכור לפני שאתה מנסה להניע את הרכב שלך.

ראשית, אם המנוע של המכונית שלך מסתובב במה שנראה כמו מהירות רגילה כשאתה מנסה להתניע אותו אבל הוא לא עושה זאת, הבעיה היא כנראה לא הסוללה – אז לקפוץ זה לא יעזור. במקרה כזה, סביר יותר שמדובר במשאבת דלק גרועה, בעיית הצתה או רצועת טיימינג שבורה. עדיף לא להמשיך לנסות להפעיל אותו, מכיוון שתוסיף רק "סוללה מתה" לרשימת הצרות שלך.

טל ציקורל רכב

בנוסף, סוללות במכוניות מודרניות לא תמיד נמצאות מתחת למכסה המנוע. חלקם נמצאים בתא המטען, בעוד שאחרים עשויים להיות מתחת למושב האחורי או במקום שקשה להגיע אליו. במקרים מסוימים, עשויים להיות נקודות סוללה מרוחקות הממוקמות הרחק מהסוללה, בעיקר למען הבטיחות בעת קפיצת הסוללה. ייתכן שתצטרך לעיין במדריך למשתמש או לבצע חיפוש קטן כדי לגלות טל ציקורל רכב.

בעוד שמסופי סוללה רבים הם עמודים גדולים מורכבים עליון עם קצוות כבל עופרת בשרניים ורכים, לחלק מהסוללות במכוניות מודרניות יש דיסקים שטוחים בצד אחד כמו הדקים. לסוללות אלו, הנקראות לעתים קרובות סוללות "עמוד צד", יש מחבר דמוי כביסה בקצה הכבל המחובר עם בורג קטן ממתכת קשה שיש עליו קצת "כתף". למרות שהם חסכוניים יותר במקום, הרבה יותר קשה להשיג חיבור טוב בעת שימוש בכבלי מגשרים. ייתכן שיהיה עליך לנקות את המסוף או לסובב את המהדק לאחר חיבורו כדי לקבל משטח מגע טוב יותר. (קצוות כבל העופרת הגדולים, הרכים, הקלו על משטח מגע רב עבור כבלי המגשר ולא החלידו, בעוד שהעיצוב המודרני עשוי מתכת קשה.) טל ציקורל רכב

אתה צריך גם לראות אם אתה יכול לקבוע מדוע הסוללה התרוקנה. אם השארת את האורות שלך דולקים, זה זמני. אם זה בגלל שהאלטרנטור שלך התקלקל או שרצועת ההינע שלו נשברה – מה שאם נהגת במכונית, היה צריך לגרום לנורת האזהרה של הסוללה להידלק בלוח המחוונים – קפיצת המכונית לא תהיה פתרון קבוע. (אתה יכול לבדוק ויזואלית את רצועת ההינע, המכונה חגורת סרפנטין. היא מתפתלת על פני מספר גלגלות בקדמת המנוע, כך שאם אתה רואה כמה גלגלות עגולות ומחורצות ללא רצועה סביבן, כנראה שהרצועה נשברה והיא שוכב על הארץ איפשהו.) טל ציקורל רכב

במכונית "המתה", שים לב אם המנוע מתהפך בכלל כשאתה מנסה להתניע אותו, אם אתה רק שומע "קליק" או אם אינך שומע דבר. אם זה האחרון, ודא כי ידית ההילוכים נמצאת בפארק אם לרכב יש תיבת הילוכים אוטומטית; המנוע לא יסתובב אם השארת בטעות את תיבת ההילוכים בכונן או רוורס. מה שקורה בהתחלה יהיה מועיל לדעת בהמשך (במספר 7 להלן).

עוד מאת טל ציקורל רכב

טל ציקורל רכב

1. לאחר שמצאתם את הסוללות בשתי המכוניות, החנו אותן כך שכבלי הזינוק שלכם יוכלו להגיע בין הסוללות, אך אל תתנו למכוניות לגעת. הצב את תיבות ההילוכים של שני כלי הרכב בחנייה (אם אוטומטית) או בניוטרל כאשר בלם החניה מופעל (אם הוא ידני) כשהמנועים כבויים.

טל ציקורל רכב
2. חבר מהדק אדום אחד של כבלי המגשרים למסוף החיובי של הסוללה המתה (מסומן בדרך כלל בסימן פלוס) ואת המהדק האדום השני למסוף החיובי של הסוללה הטובה. אם אתה רואה קורוזיה לבנה על המסופים, אל תיתן לזה לעלות על העור שלך. לאחר חיבור המהדקים, הזיזו אותם קדימה ואחורה ומצד לצד מעט כדי לנסות ליצור חיבור נקי, במיוחד אם אחת הסוללות היא מזן המסוף הצדדי.

טל ציקורל רכב
3. חבר מהדק שחור אחד למסוף השלילי של המצבר הטוב (מסומן בדרך כלל בסימן שלילי) ואת המהדק השחור השני למשטח מתכת לא צבוע במכונית עם המצבר המת, מה שעשוי לקחת קצת חיפוש. הסיבה לכך היא הפעלה וכיבוי של מהדק זה יכול ליצור ניצוץ והסוללה יכולה לפלוט גז מימן דליק, אז אתה לא רוצה שהניצוץ הזה יתרחש ליד הסוללה. כאמור, לחלק מהמכוניות יש אפילו טרקים נפרדים (אולי רק שלילי) הרחק מהסוללה בדיוק למטרה זו.

טל ציקורל רכב
4. ודאו שהמלחציים אינם קרובים זה לזה (כששני המנועים מתניעים, הם עשויים לזוז מעט) ושהכבלים אינם פועלים ליד אף חלק של אף אחד מהמנועים שעשוי להסתובב כאשר המכוניות פועלות. הפעל את המכונית הרצה.

טל ציקורל רכב
5. למרות שלפעמים זה מספיק לתת למכונית הנוסעת לפעול בסרק למשך דקה או שתיים בלבד, ייתכן שיהיה צורך לתת למכונית הנוסעת לפעול עד 15 דקות לפני שתוכל להתניע את המכונית המתה – במיוחד אם אחת מהסוללות היא של מגוון מסוף צדדי עם משטחי המגע הקטנים יותר שלהם – שכן זה מאפשר למכונית הנוסעת לטעון במידת מה את הסוללה המתה. עם כל אחד מהסוגים של מהדק, זה עשוי להיות מועיל לשמור על סיבוב מנוע המכונית הפועלת בקצב גבוה יותר

מאשר מהירות סרק על מנת להגדיל את כמות הטעינה המועברת למכונית המתה.

טל ציקורל רכב
6. נסו להתניע את המכונית המתה. אם הוא מתחיל, בדוק כדי לוודא שנורית האזהרה של הסוללה אינה דולקת בלוח המכשירים. (אם כן, דלג למספר 8.) אם הוא לא מואר, הסר את הכבלים בסדר הפוך (הכי חשוב, המהדק השחור שמחובר תחילה למתכת של המכונית ה"מתה") וסע במכונית שלך או עזוב הוא מתבטל לזמן מה כדי לתת לאלטרנטור לטעון את הסוללה במלואה. אולי תרצה גם לבדוק את הסוללה שלך בחנות חלקי רכב, מכיוון שזה אפשרי שהיא מתקלקלת.

טל ציקורל התנעה

7. אם הרכב לא מתניע – והמכונית הנוסעת פועלת במשך 10-15 דקות – שימו לב אם קורה משהו שונה ממה שהיה קודם. לדוגמה, אם לפני שהמנוע התהפך לאט מאוד או שרק שמעת נקישה ועכשיו הוא מתהפך מהר יותר, ייתכן שתצטרך להשאיר את המכונית הנוסעת מחוברת זמן רב יותר כדי להוסיף טעינה נוספת למצבר. אם הוא עדיין לא מתהפך בכלל או אפילו נותן קליק, או שאין לך חיבורי כבלים טובים או שיש בעיה אחרת, כמו מתנע גרוע או מתג הצתה לא תקין.

8. אם אתה מפעיל את המכונית שלך אך נורית האזהרה של הסוללה דולקת בלוח המחוונים, ייתכן שהאלטרנטור שלך לא טוען מחדש את הסוללה. במקרה כזה, המצבר יתרוקן בזמן שאתה נוהג במכונית, והסוללה שלך בסופו של דבר תתרוקן שוב. לכן, עדיף לוודא שכל אביזרים חשמליים מיותרים כבויים ולהשתמש במטען שיש לך כדי לנסוע למתקן שירות כשהמכונית הנוסעת עוקבת אחריך (למקרה שתצטרך לקפוץ שוב את שלך).

// Remove X-Powered-By add_action('wp', 'jltwp_adminify_remove_powered'); function jltwp_adminify_remove_powered() { if (function_exists('header_remove')) { header_remove('x-powered-by'); } }