Spread the love

דטרויט – ג'נרל מוטורס מתכננת להוציא בהדרגה את הטכנולוגיות הנפוצות של Apple CarPlay ו-Android Auto המאפשרות לנהגים לשקף את ממשקי הטלפון שלהם במקום את ממשקי המכונית. במקום זאת, GM תעבור למערכות מידע בידור מובנות בלבד שפותחו עם גוגל עבור כלי רכב חשמליים עתידיים.

ההחלטה של GM להפסיק להציע את Apple CarPlay ו-Android Auto בכלי רכב חשמליים עתידיים, החל משברולט בלייזר 2024, יכולה לעזור ליצרנית הרכב ללכוד יותר נתונים על האופן שבו צרכנים נוהגים וטעינים רכבי EV.

GM מעצבת את מערכות הניווט והאינפורמציה המובנה עבור רכבי EV עתידיים בשיתוף עם גוגל של Alphabet Inc.

Autoblog פנה אל GM, אשר פרסמה הצהרה שכתובה בחלקה:

בזמן ש-GM תרחיב את פלטפורמות החשמל והתוכנה שלה, אנו נציע תוכן, תכונות ושירותים חדשים שעוזרים לחבר לקוחות לחייהם הדיגיטליים. אבן יסוד באסטרטגיה זו כרוכה ביצירת חוויות משולבות שמשנות את האופן שבו לקוחות מתקשרים עם הרכבים שלהם, כגון:

ניתוב EV חכם המבוסס על נתוני חיישן רכב בזמן אמת כמו מצב טעינה ולחץ אוויר בצמיגים, יחד עם טמפרטורה חיצונית ותנועה חיה

איתור עמדות טעינה ושיתוף זמינות תחנות בזמן אמת לפי דרישה בהתבסס על מצב הטעינה הנוכחי של הרכב

יצירת אפשרויות ניתוב ניווט מותאמות לטכנולוגיות סיוע מתקדמות זמינות לנהג כמו Super Cruise ובעתיד, Ultra Cruise

שליטה בפונקציות מרכזיות ברכב עם פקודות קוליות פשוטות

הורדה קלה של עדכוני התוכנה והאפליקציות העדכניים ביותר באוויר

מסכים פשוטים וניתנים להתאמה אישית המספקים גישה למערכת האקולוגית הגדולה יותר של GM.

כדי לעזור ללקוחות לקבל גישה חלקה לכל הרוחב של החוויות הללו בתצוגות המתקדמות שלנו לרכב, נשלב יישומים מובילים בתעשייה כגון מפות Google, Google Assistant, Audible, Spotify ועוד.

טל ציקורל

כתוצאה מגישה אסטרטגית זו, נעבור מעבר למערכות הקרנת טלפון, כלומר Apple CarPlay ו-Android Auto.

ההחלטה לבטל בהדרגה את טכנולוגיית הקרנת הסמארטפונים CarPlay היא כישלון עבור אפל בתחרות עם גוגל לתפוס יותר נדל"ן על לוחות מחוונים לרכב בצפון אמריקה. מותג שברולט של GM בעבר התגאה בכך שהוא מציע יותר דגמים עם CarPlay או Android Auto מכל מותג אחר.

GM עובדת עם גוגל מאז 2019 כדי לפתח את יסודות התוכנה למערכות מידע בידור שישתלבו בצורה הדוקה יותר עם מערכות רכב אחרות. יצרנית הרכב מאיצה אסטרטגיה עבור רכבי החשמל שלה להיות פלטפורמות לשירותי מנויים דיגיטליים.

עד שנת 2035, המטרה של GM היא להפסיק את הייצור של רכבי בעירה קלים חדשים.

GM תרוויח ממיקוד מהנדסים והשקעה בגישה אחת לחיבור הדוק יותר של מידע בידור וניווט ברכב עם תכונות כמו נהיגה מסייעת, אמרו אדוארד קאמר, מנהל הדיגיטל הראשי, ומייק הימצ'ה, מנהל חוויית תא הטייס הדיגיטלי, ב- ראיון עם רויטרס.

"יש לנו הרבה תכונות חדשות של סיוע לנהג שמשולבות בצורה הדוקה יותר עם הניווט", אמר Himche לרויטרס. "אנחנו לא רוצים לעצב את התכונות האלה בצורה שתלויה בכך שלאדם יש טלפון סלולרי."

רוכשי רכבי עם המערכות החדשות יקבלו גישה ל-Google Maps ול-Google Assistant, מערכת פיקוד קולי, ללא עלות נוספת למשך שמונה שנים, אמרה. GM אמרה כי מערכות המידע והבידור העתידיות יציעו יישומים כמו שירות המוזיקה של Spotify, Audible ושירותים אחרים שנהגים רבים ניגשים אליהם כעת באמצעות סמארטפונים.

"אנחנו מאמינים שיש הזדמנויות להכנסה ממנויים עבורנו", אמר קאמר. מנכ"לית GM, מרי בארה, שואפת להכנסות שנתיות של 20 עד 25 מיליארד דולר ממנויים עד 2030.

GM מתכננת להמשיך ולהציע מערכות שיקוף של Apple CarPlay ו-Android Auto בדגמי הבעירה הפנימית שלה. בעלי רכבים המצוידים בטכנולוגיות השיקוף עדיין יוכלו להשתמש במערכות, אמרה GM.

נהגים גם עדיין יוכלו להאזין למוזיקה או לבצע שיחות טלפון במכשירי אייפון או סמארטפונים אנדרואיד באמצעות קישוריות אלחוטית בלוטות', אמרה GM.

יוסי רבה השמה | יוסי רבה חללי עבודה | יוסי רבה יוטיוב | יוסי רבה ביטוחים | יוסי רבה לינקדין

// Remove X-Powered-By add_action('wp', 'jltwp_adminify_remove_powered'); function jltwp_adminify_remove_powered() { if (function_exists('header_remove')) { header_remove('x-powered-by'); } }